HAMOWNIA 4X4

Podstawa udanych modyfikacji i pomiarów

W B.Tune korzystamy z hamowni podwoziowej firmy MAHA Maschinenbau Haldenwang.

Wieloletnie doświadczenie niemieckiego producenta, jakość jego produktów oraz wszelkie wymagane certyfikacje stanowią gwarancję dla profesjonalizmu naszych usług.

Obecny model MSR1000 to jedna z najbardziej zaawansowanych hamowni dostępnych na rynku.

CHARAKTERYSTYKA

Charakterystyka naszej hamowni MAHA MSR1000

Opcja dopędzania dowolnej osi bez udziału napędu mierzonego pojazdu

  • Oznacza to, że nie ma już potrzeby rozłączanie układów ABS lub innych systemów trakcji.
  • Zmienny rozkład napędu 4×4 np. Haldex stosowany w wielu obecnie produkowanych autach może być dokładnie i bezpiecznie przetestowany na naszej hamowni, możemy wskazać dokładny rozkład mocy występujący na poszczególnych osiach wraz z siłami strat, które są na nich wytwarzane.

Tylko jedna rolka wirująca dla każdego koła

  • Oznacza to, że powierzchnia styku koła z podłożem jest również tylko jedna, dokładnie tak jak na drodze.
  • W efekcie pomiar i testy wykonane na tym urządzeniu są dokładnym odwzorowaniem warunków występujących na ulicy.

Aprobata grupy marek VW, BMW, Mercedes, Peugot i innych

  • Oznacza to, ze pomiary na tej hamowni są honorowane przez producentów tych pojazdów.

Maksymalna moc pomiarowa dla jednej osi

  • Prawie 1400ps

Maksymalna prędkość

  • 320km/h

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Wyniki maksymalnie zbliżone do rzeczywistego zachowania samochodu na drodze

Doświadczenie

Pomiary wykonujemy od 2002 r., co jest gwarancją ugruntowanego doświadczenia,

Baza pomiarów

W naszej bazie posiadamy kilkadziesiąt tysięcy zapisanych testów

Liderzy w branży

W kwestii mierzenia mocy na hamowniach podwoziowych niezaprzeczalnie jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm w Europie.

Hamownia Wrocław

Zaawansowana technologicznie hamownia to podstawa właściwie przeprowadzonych modyfikacji oraz precyzyjnych pomiarów. Dlatego nie może się bez niej obejść żaden warsztat, który chciałby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W kwestii takiej, jak hamownia Wrocław może skorzystać z najnowocześniejszego rozwiązania w Polsce. Warsztat B.Tune dysponuje produktem bawarskiego producenta, który znany jest na świecie ze swoich kompetencji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kierując się dobrem naszych klientów oraz nieustannym dążeniem do ulepszenia jakości tuningu, zdecydowaliśmy się zainwestować w sprawdzony sprzęt. Hamownia MAHA spełnia wszystkie wymagania względem wydajności i precyzji, co przekłada się na otrzymanie kompleksowych informacji dotyczących funkcjonowania oraz stanu technicznego pojazdów – od samochodów osobowych, przez auta dostawcze aż po ciężarówki.

Na czym polega działanie hamowni?

Hamownie podwoziowe należą do grupy urządzeń pomiarowych. Z ich pomocą można określić charakterystykę silnika, na którą składają się:

– stopień zużycia paliwa,

– moment obrotowy i prędkość obrotowa,

– ciśnienie doładowania,

– stosunek powietrza do paliwa.

Dzięki zebranym informacjom można dokładnie zmierzyć moc silnika. To przekłada się m.in. na możliwość opracowania takiego planu chiptuningu, który będzie w stanie bezpiecznie, ale też zauważalnie podnieść moc jednostki napędowej. Do tego niezbędna jest profesjonalna hamownia Wrocław jest w dobrej sytuacji – nasz warsztat dysponuje takim nowoczesnym sprzętem.

Urządzenie pomiarowe umożliwia przeprowadzenie testów przy użyciu trzech metod: inercyjnej, dynamicznego obciążenia oraz obciążeniowej w trybie stałych obrotów. Wybór metody zależy od wielu czynników. W warsztacie B.Tune stosujemy wyłącznie odpowiednie rozwiązania, które są w pełni bezpieczne dla samochodu – zawsze dostosowujemy je indywidualnie. Hamownia 4×4 posiada opcję dopędzania dowolnej osi bez udziału napędu mierzonego pojazdu, co jest dodatkowym zabezpieczeniem stanu technicznego.

Zalety wykorzystywania nowoczesnej hamowni 4×4

Nie wszystkie pomiary są godne zaufania. Tylko światowi liderzy w branży mogą zagwarantować wiarygodne wyniki. W kwestii takiej, jak hamownia Wrocław nie będzie mieć z tym problemów, ponieważ nasze urządzenie spełnia wszelkie standardy. Uzyskało odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego jakość.

Jakie korzyści wynikają ze skorzystania z naszej hamowni 4×4? Przede wszystkim jest to możliwość przetestowania pojazdów z napędem 4×4 (nie wszystkie urządzenia nadają się do tego). Oprócz tego do zalet hamowni we Wrocławiu należy zaliczyć:

– wyjątkową precyzję pomiarów o błędzie statystycznym nieprzekraczającym 1%,

– wykorzystanie tylko jednej rolki wirującej dla każdego koła,

– wierne odwzorowanie warunków panujących na drodze,

– zwiększone bezpieczeństwo silnika i opon poprzez krótki czas obciążenia,

– możliwość testowania pojazdów o dużej mocy,

– maksymalną prędkość sięgającą 320 km/h,

– maksymalną moc pomiarową dla jednej osi na poziomie bliskim 1400 ps,

– korekcję pomiarów według przyjętych norm,

– brak możliwości manipulacji wynikami.

Oprócz tego warto zauważyć, że pomiary dokonywane za pomocą naszej hamowni są honorowane przez czołowych producentów samochodów. Uznają je Volkswagen, BMW, Mercedes, Peugeot i wielu innych.

B.Tune to jedna z najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie firm w Europie. Nasza baza pomiarów zawiera już kilkadziesiąt tysięcy przeprowadzonych testów, które przeprowadzamy od 2002 roku! Niewiele warsztatów w kraju może pochwalić się podobną tradycją. Tak długie utrzymywanie się na rynku jest najlepszym świadectwem jakości naszych usług.

Niemiecka jakość hamowni MAHA

Wykorzystywany przez B.Tune sprzęt należy do najlepszych na świecie. Postawiliśmy na niemiecką technologię. Hamownia 4×4 marki MAHA cieszy się renomą wśród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń pomiarowych. Dowodem na to jest wykorzystywanie tego sprzętu (w różnych wersjach) przez profesjonalne warsztaty tuningowe, przemysł, motosport, a nawet uczelnie wyższe, w tym rodzime politechniki. Trudno znaleźć równie rozpowszechnioną markę sprzętu pomiarowego, co MAHA.

Atrakcyjna cena hamowni we Wrocławiu

Skorzystanie z naszej oferty wiąże się z indywidualną wyceną. Bierzemy pod uwagę m.in. typ pojazdu oraz rodzaj napędu. Dzięki czemu masz pewność, że płacisz wyłącznie za to, co jest potrzebne do zdobycia wiarygodnych informacji o samochodzie. W kwestii takiej, jak hamownia Wrocław cena jest konkurencyjna właśnie dzięki dostosowaniu cennika do potrzeb klientów.

Bezpieczeństwo, profesjonalizm, dokładność – to wszystko daje nowoczesna hamownia Wrocław jest miejscem, które może skorzystać z tuningu przeprowadzonego na bezbłędnym sprzęcie dzięki pomocy naszej firmy. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby otrzymać więcej informacji na temat usług i wyposażenia warsztaty B.Tune. Odpowiemy też na każde inne twoje pytanie oraz przygotujemy wstępną wycenę zabiegów. W kwestii takiej, jak hamownia Wrocław cena z pewnością zaskoczy cię w pozytywny sposób!